Co roku organizujemy w Jóźwicki&Partners świąteczne warsztaty mikołajkowe. Ich głównych celem zawsze była integracja pracowników w mieszanych zespołach. Jednak tegoroczne warsztaty mikołajkowe były dla J&P zupełnie inne. W tym jednym dniu każdy z nas stał się wolontariuszem dla Seniora i stworzył własnoręcznie wyjątkowy, świąteczny podarunek. Do obdarowania mieliśmy aż 150 podopiecznych z Poznańskiego Stowarzyszenia małych braci Ubogich. Stowarzyszenie stawia na pomoc poprzez gesty prosto z serca – podzielamy tę idee!

„Mali Bracia” których idea zrodziła się we Francji „przykładają największą wagę do relacji budowanej poprzez towarzyszenie osobom starszym i umiejętne ich słuchanie – oto sens motta Stowarzyszenia, które brzmi: kwiaty przed chlebem.” Stowarzyszenie skupia się na tworzeniu więzi z osobami starszymi oraz towarzyszeniu im w codziennym życiu. Jest to dość niecodzienna forma wolontariatu. Będąc członkiem Małych Braci, dajesz swój czas, dzielisz się swoimi emocjami i przyjmujesz je od drugiej osoby, bo pomoc materialna to nie wszystko, są inne równie ważne aspekty niezbędne każdemu z nas. Wspaniałomyślni założyciele dbają o serca podopiecznych, o to by czuli, że mają obok kogoś z kim mogą podzielić się swoimi przemyśleniami. Dbają o to by popołudniowa kawa była spotkaniem z drugim człowiekiem, a nie kolejną pustą godziną oraz o to, by podopieczni czuli, że jest gdzieś ktoś kto o nich po prostu myśli, że nie zostali zupełnie sami.

Co my mogliśmy dać Seniorom?

Daliśmy im trochę ciepłych emocji tworząc filcowe ozdoby na choinkę, do których dołączyliśmy sentencje prosto z naszych serc. Tylko tyle i aż Tyle. Podopieczni będą wiedzieć iż ozdoba została wykonana własnoręcznie i specjalnie dla nich, że poświęciliśmy czas i energię by w świątecznej paczce otrzymali właśnie ten wyjątkowy podarek, a wraz z nim sentencje ukrytą w świątecznej kopertce:

Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego, choć nie przyniosły mi żadnego zysku. Taką rzeczą są właśnie święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, jest to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia, ale dla mnie te święta to także miły czas dobroci, wybaczania i miłosierdzia.

Charles Dickens – „Opowieść wigilijna”

Po więcej informacji o Stowarzyszeniu zapraszamy na ich stronę: www.malibracia.org.pl

Efekty naszej zespołowej, mikołajkowej pracy były bardzo owocne. Poniżej kilka zdjęć z naszej pracowni Świętego Mikołaja!